1

Odp: MZK Starachowice

Witam!
Zapraszam do dyskusji o naszym lokalnym przewodniku. Może ktoś wie jaka jest teraz jego sytuacja finansowa? Ja wiem tyle, że mają zostać zakupione nowe autobusy (8 sztuk) oraz to, iż zatrudniona została grupa nowych kontrolerów dzięki czemu wpływy z biletów znacznie wzrosły.

2

Z tego co się orientuje sytuacja uległa poprawie i już nie jest tak tragicznie jak było.

"Chciałbym poznać myśli Boga, reszta to tylko detale" A. Einstein

3

Nowe autobusy? Może dokupią starych Jelczy, które kiedyś tak zachwalali bodajże w jednej z lokalnych gazet.

4

mzk moim zdaniem.. hmm pomyślmy...

+ autobusy żadko się spuźniają
+ kierowcy zaczeli być litościwi i dość często czekają na spuźnialskich w biegu za co dziękuję tongue

- wiecznie pozrywane, nie zabezpieczone rozkłady jazdy
- trudności z wydostaniem się z osiedla przez pół dnia - os południe  zdarza się że w przeciągu 3 minut odjezdzają 3 autobusy z czego 2 jadą przez 70% drogi tą samą trasą... a przez następne pół godziny nie ma nic...
- dosyć wiekowy tabor
- wyrzsze w stosunku np do Kielc ceny biletów przy znacznie mniejszej ilości tras komunikacyjnych
-zaniedbane siedzenia (wiem że przy debilizmie niektórych ciężko utrzymać porządek ale jednak jak to się mówi .... płace wymagam...
-zdarzyło mi się upominać tych "nowych" kontrolerów na temat miejsca przypięcia legitymacji.. bo noszenie jej na torebce na wysokości tyłka nie jest odpowiednim i dobrze widocznym miejscem.. a i mogli by być trochę bardziej kulturalni bo podchodzą do każdego kontrolowanego jak do jakiegoś recydywisty.
-a i miło było by jak by kierowcy lini autobusowej A nie wkręcali że nie ma czegoś takiego jak bilet studencki na lini podmiejskiej wciskając droższy normalny co mi się raz zdarzyło

propozycje...

mogliby wprowadzić bilety miesięczne w postaci plastykowych kart imiennych z doklejanym znaczkiem holograficznym/ ewentualnie wymienne co miesiąc bo te papierowe są za przeproszeniem do <[cenzura]>.. i nie pasują nigdzie do portfela

dobrze było by gdyby przednie drzwi autobusu służyły jako droga wejścia/wyjścia dla osób starszych i niepełnosprawnych gdyż często osoby te są przygniatane przez tylne drzwi autobusu z powodu nikłej widoczności kierowcy... a wiadomo że ludzie starsi sprintem do autobusu nie wsiadają.

to wszystko na ten temat z mojej strony. czytającym gratuluje wytrwałości w przyswajaniu tego co napisałem big_smile

UWAGA !! Gryzę

www.rymarczyk.co - Fresh Photography

5

+ autobusy żadko się spóźniają
+ kierowcy zaczeli być litościwi i dość często czekają na spuźnialskich w biegu za co dziękuję tongue

ani jedno, ani drugie. Codziennie dojeżdżam do szkoły (oczywiście nie w wakacje) i autobusy są spóźnione kilka minut, nawet kilkanaście. Kilka razy też zdażyło mi się w ciągu roku szkolnego, że biegłem na autobus, machałem, a kierowca patrzył na mnie i... jechał dalej.

Do tego rozkład jest tak zrobiony, ze w ciągu 10 minut odjeżdża 5 autobusów, po czym. przez godzinę nie ma żadnego!!

zdarzyło mi się upominać tych "nowych" kontrolerów na temat miejsca przypięcia legitymacji.. bo noszenie jej na torebce na wysokości tyłka nie jest odpowiednim i dobrze widocznym miejscem.. a i mogli by być trochę bardziej kulturalni bo podchodzą do każdego kontrolowanego jak do jakiegoś recydywisty.

A co do kontrolerów, to sami wyglądają jak recydywiści:D

6

ostatnio w lini nr 7 na ulicy 17-go Stycznia wsiadly 3 "bardzo mile kontrolerki"narobily takiego rajwanu jakby to byl nalot jakiejs grupy antyterrorystycznej krzyki i darcie sie szczegolnie tej ryżej ciekawi mnie dlaczego panie nie sa tak aktywne w wieczornych liniach
gdy jeździ najwiecej gapowiczow i to nieraz podchmielonych. Czyżby strach  :?:  Apeluje do tych pań troszke kultury i przypinac plakietki na swoim miejscu  :!:  bo to wasz obowiazek :!:

Nie ufaj nikomu poza swoja klimą, ręki nie podawaj konfidentom niech zginą!

7

Do użytkownika bio3y:
Na liniach podmiejskich od 1 maja 2007 roku w autobusach MZK sp. z o.o. nie obowiązuje coś takiego jak studencka ulga podmiejska. Na liniach podmiejskich są tylko tzw. ustawowe ulgi marszałkowskie dla osób: kombatantów, niewidomych, dzieci niepełnosprawnych i ich pełnoletnich opiekunów, osób z dawną I grupą inwalidzką wraz z opiekunem, żołnierzy, dzieci między 4 a 7 rokiem życia (innych już nie pamiętam). także kierowcy kitu nie wciskają, choć racji masz trochę bo to wyłącznie obowiązuję w autobusie MZK Starachowice, natomiast w MKS Skarżysko Kam. ulga taka jest.
Do użytkownika someone:
Autobusy spóźniają się, masz rację, ale przeważnie w godzinach szczytu. Są kierowcy co czekają na spóźnialskich ale są tacy też regulaminowi. Faktem jest, że jak czeka na dobiegających to jest spóźniony i na następnym przystanku mogą ludzie psioczyć. A dlaczego pasażerowie dobiegają- bo nie są przyzwyczajeni do punktualności autobusu, także wg. mnie jest to błędne koło.

8

MZK to tragedia jesli chodzi o autobusy. Jeszcze teraz kiedy tem. jest wysoka, w autobusach zazwyczaj okna są pozacinane. Gorąc okropny. Tabor jest starszy ode mnie.

We Are HellBrigade
www.myspace.com/wearehellbrigade
www.myspace.com/slaytanic.pl

9

aha big_smile  dzięki za info w z tą linią podmiejską. szkoda tylko że nigdzie żadnej większej informacji w autobusie na ten temat nie było... a na dodatek na szybie za kierowcą był naklejony cennik smile chyba już nie aktualny... bo tam jeszcze było coś takiego.. jak dla mnie strasznie głupie rozwiązanie i trochę rzekłbym hamskie ze strony MZK gdyż ustawowo przysługuje mi (studentowi) zniżka wysokości 50% na dojazdy środkami transportu publicznego z miejsca zamieszkania do szkoły a tak się składa że jest to mój środek dojazdu do szkoły. pośredni bo pośredni bo dalej lecę busem ale jednak wydaje mi się że taka zniżka powinna obowiązywać.

UWAGA !! Gryzę

10

ostatnio w lini nr 7 na ulicy 17-go Stycznia wsiadly 3 "bardzo mile kontrolerki"narobily takiego rajwanu jakby to byl nalot jakiejs grupy antyterrorystycznej krzyki i darcie sie szczegolnie tej ryżej ciekawi mnie dlaczego panie nie sa tak aktywne w wieczornych liniach
:!:

Podobna sytuacja była na piachach, pełen autobus czekałem chyba z 10 min zanim z niego wysiadłem. Trochę to chore.

https://www.facebook.com/pages/ReJoiNteR/141674939294063

11

No więc tak, mi w mzk nie pasuje stan autobusów chyba każdy wie jakie są, po prostu masakryczne, drugie to kultura kierowców, czasem naprawdę szczyt CHAMSTWA, robią łaskę ze otwierają drzwi, sprzedają bilety, a co niektórzy jak widzą ze ktoś biegnie, to w pośpiechu odjeżdżają. Byłem przy sytuacji że koleś opierniczył dziewczynkę ze wsiada 1 drzwiami, chociaż je otworzył bo wysiadał jego kolega, no paranoja.

12

Kupsko bylo w morde strzelic do chamow po chamsku  ;-)

Nie ufaj nikomu poza swoja klimą, ręki nie podawaj konfidentom niech zginą!

13

Tak ostatnio jadąc pierwszy raz poza miasto po zmianie cen biletu, grzecznie poprosiłam o bilet ulgowy a kierowca omal nie zabił mnie z tego powodu !! Spoglądał na mnie jak na kretynkę zamiast normalnie odpowiedziec ze biletów ulgowych nie ma po za miasto - chociaz i to jest bez sensu wychodzi na to ze legitymacja szkolna to tylko obciązenie do mojego portfela smile
Czasem tez kierowcy wpadają w amory... ale to juz zupełnie co innego.

14

Jesli chodzi o kierowcow, milo by bylo gdyby nie palili bo caly ten nieprzyjemny zapach leci prosto na pasazerow, a to nie jest akurat przyjemne. Jestem osoba niepalaca i chcialabym, zeby tak juz zostalo smile Pozdrawiam

Z Kobietą jest jak z Bogiem. Wszystko widzi. Wie o wszystkim co robisz, ale siedzi cicho i czeka, aż przyjdzie pora na dzień ostateczny...

15

W ogóle na przystankach ludzie nie powinni palić, często jak sobie siedzę to przyjdzie jakiś osobnik i natychmiast wyciąga papierosy i cały dym oczywiście leci na mnie.
A jak sie zwróci uwagę takiej starszej osobie to cię jeszcze zwyzywa...
Powinni zakazać palenia w miejscach publicznych.

16

Jesli chodzi o kierowcow, milo by bylo gdyby nie palili bo caly ten nieprzyjemny zapach leci prosto na pasazerow, a to nie jest akurat przyjemne. Jestem osoba niepalaca i chcialabym, zeby tak juz zostalo smile Pozdrawiam

Piękna, w takim przypadku idziesz do kierowcy i mówisz ze niedawno wszedł zakaz palenia w czasie prowadzenia samochodu, i ładnie poproś. Jak coś Ci odpysknie to spisz sobie info na temat autobusy, Kurs, nr i możesz poprosić pana o nazwisko i imię. smile po tym podejrzewam ze przestanie palić a jeśli nie, to sprawę załatwi sie inaczej.
PS: zawsze możesz mu jeszcze zdjęcie z fajką zrobić.

17

Juz probowalam: prosba i grozba ( jak to sie mowi) najwyrazniej musialam trafic na jakiegos wyjatkowo wrednego typa. Nastepnym razem zastosuje sie do Twojej rady  :mrgreen:  a jak nie pomoze poprosze o pomoc  ;-)

angelikaPL : moze sprobuj powolac sie na ( w sumie jeszcze nie weszla w zycie) ustawe   dotyczaca zakazu palenia w miejscach publicznych. Ja raz tak zrobilam i pomoglo, fakt ze mialam wowczas poparcie kilku innych osob ale zawsze warto sprobowac  ;-)   pozdrawiam

Z Kobietą jest jak z Bogiem. Wszystko widzi. Wie o wszystkim co robisz, ale siedzi cicho i czeka, aż przyjdzie pora na dzień ostateczny...

18

Jak zmienią tabor, to ja narzekać nie będę xD Kierowcy są luźni, dziś jechałem na bilecie studenckim, bo nie miał kierowca wydać smile

19

Kopex: Ciesz się, że nie wysiadł z kabiny i nie chodził po autobusie żeby rozmienić pieniądze. Czasami są takie akcje. Z kolei co do "kanarów" - nie mogę żadnego upolować, a zazwyczaj jeśli już jeżdżę autobusem (na ogół samochodem) to nie ma mnie kto złapać bez biletu smile

20

Ja wczoraj miałam nie za fajną sytuację.... Wsiadlam do busa (12) na przystanku naprzeciwko statoila... zaczelam kasiore wyjmować z kieszeni zeby isc kupic bilet a tu nagle podeszly dwie kanarzyce hmm bylam z siostra i koleżanką, mowie ze chcialam isc nam kupic bilet.. nawet kase w rece mialam to im pokazalam, a te nas zlapaly hmm chcialam sie wyrwac a jedna mnie zlapala jakbym byla jakims psem i sie pyta czy przypadkiem nie chce jechac na komende hmm caly autobus ludzi i takiego obciachu narobiły nam hmm porażka po prostu hmm jutro ide sie klocic do mzk bo nie mam zamiaru placic 200 zl bo jeszcze za siostre musze zapłacic, a rodzicom nie powiem bo by mnie przeswiecili ;/ wszystko by bylo ok gdyby te panie okazaly troche szacunku i kultury osobistej... duzo razy mialam doczynienia z kanarami ale te babki przebily cala reszte. po prostu żal.pl hmm  :-(  :-(  :-(  :-(  :-( 

"Pasażer winien skasować bilet zaraz po wejsciu do autobusu, ewentualnie posiadać naszykowane pieniądzę do kupna biletu u kierowcy."

21

Jakbym miał taką sytuacje ( wiem ze juz bylo kilka takich ) to one by się troche wstydu najadły nie Ja, przy takich sytuacjach trzeba być stanowczym, a jak nie pomaga, to wysiadasz... i już Ci nic nie zrobią... nie mają jak udowodnić...

22

tylko że ja sobie nie mogłam poradzić hmm fakt że babka troche mniejsza ode mnie była, no ale nie chce sobie robic problemow z policją. hmm pojade jutro, obczaje co da się zrobić a jak nie pomoże to zapłace, nie mam wyjścia.  :-/

23

a ja mam takie pytanie natury organizacyjnej czy czyta to ktoś z pracowników mzk ?? proboje sie do nich na forum dostać ale bezskutecznie. a co to kanarków to już mnie wkur.... zaczyna nie noszenie przez nich legitymacji.... jak nie wsiądzie nawiany... to z legitką gdzieś tam w ręce... albo przypiętą na torebce.... i łajzy o legitymacje to zapytają ale już żeby sami ją mieli WIDOCZNĄ to nie ma co liczyć

UWAGA !! Gryzę

24

Ja mam problem z kierowcami znowu, często jest tak ze dobiegam do autobusu, on mnie widzi, ale już nie raczy otworzyć drzwi, bo odjeżdża. Tylko urwać co nieco.

25

Jakiś czas temu jechałam sobie autobusem :]
Coś mnie podkusiło by wysiąść przednimi drzwiami, odwracam się, patrze na kierowcę a szanowny pan ledwo co trafia w kierownice i ledwo co zmienił bieg. Do czego to doszło... Ci zawodowi 'kierowcy' są tak wspaniali iż nie przeszkadza mi żadna, ale to żadna ilość alkoholu we krwi... hmm
Wcześniej owszem, słyszałam że jeżdżą oni po pijanemu ale osobiście wcześniej żadnego nie widziałam osobiście więc uznałam te fakty za zwyczajne plotki, a teraz?
Teraz boję się jeździć autobusami.

Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą...